| rotariurazvan a întrebat:

Acum o saptamana(duminica) am dus o geanta nu chiar usoara pe o distranta de apx.3KM.Prima zi nu am avut nimic, dar de vreo 5 zile ma tot inteapa inima.Luni si marti m-a intepat de doua ori(de doua ori pe zi/intepatura cu durere medie spre mare) de atunce simt doar intepaturi mici dar mai frecvente.Ce sfaturi imi dati pentru a ma vindeca? Ar trebui sa merg la medicul de famile pentru o electrocardiograma? Stiti vreun remediu(crema, unguent...alt ceva), Poate fi de la efort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ayiana a răspuns:

Eu zic totusi ca cel mai sigur ar fi un control medical.Doctorul ti-ar putea spune cu siguranta daca este sau nu de la efor sau daca ai nevoie de ceva medicamente.Un drum pana la medicul de familie nu costa nimic, sanatatea este foarte importanta.Bafta!

| DAVID88 a răspuns:

Nu iti face griji e de laefort sau poate ai alergat mult sau poate ai probleme cu inima

| DAVID88 a răspuns:

Da de la efort