| fataciocolata a întrebat:

Acum trei zile am baut niste lapte de la scoala.de atunci ma simt foarte rau:mi-au aparut bubite pe maini,pe picioare,pe fata,am diaree de la orice mananc, am diaree la 2-3 minute dupa masa,ma doare rau burta, ma doare capul si ma simt ametita.azi nu am fost la scoala,dar maine va trebui sa merg, ca am teza la mate si nu pot lipsi.am luat si imodium si debridat,am baut si ceaiuri,am mancat de regim, nu stiu ce sa mai fac.astept rasunsuri urgent! multumesc mult, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic. Viata e mai importanta de cat o amarata de teza pe care o poti da si mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine-o in comtinuare asa.si pentru starea de slabiciune, din cauza deshidratarii, ia saruri de rehidratare orala, mananca pesmet si orez fiert.numai orez fiert si pesmet facut la cuptor.sarurile sant necesare.

| sosostore a răspuns:

Spune-le parintilor si mergi imediat la doctor, spune-le si ce ai consumat, laptele este unul dintre cele mai periculoase alimente.

| fataciocolata explică (pentru sosostore):

Le-am spus parintilor, dar au spus ca imi va trece de la sine.

| sosostore a răspuns (pentru fataciocolata):

Nu stiu ce sa zic, nici cati ani ai nu stiu, ia decizii singura, daca tine asa macar mergi la doctorul de familie

| fataciocolata explică (pentru sosostore):

Am 12 ani

| sosostore a răspuns (pentru fataciocolata):

Daca inca nu ti-a trecut mai vorbeste odata cu parintii si zile sa te duca macar la doctorul de familie sa vada ce ai

| DorinM a răspuns:

Poți sa iei si niște Zeolit http://natura-vie.com/......atura.html