| tremuriciiuliana a întrebat:

Acum un an am facut artrita la picior credeti ca imi va trece vreo data? Credeti ca din cauza stresului si problemelor am palpitati si ameteli?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Si eu am fost diagnosticata cu artrita la mana dreapta cu 3 ani in urma, dupa un tratament de 2 luni nu am mai avut nimic.

| dy a răspuns:

Draga Iuliana, nu dispera, desigur ca toate artritele se trateaza...Important este:ce varsta ai? Unde ai artrita? La ce articulatie? Ce tip de artrita? Ametelile si palpitatiile ti-au aparut tot atunci? Este f important ca ele sa nu aiba legatura una cu alta...Inainte de aparitia artritei ai avut vreo faringita acuta? Te-a vazut vreun medic? Ce ti-a zis? Vezi tu, sunt foarte multe intrebari la care nu am raspuns, daca vrei, raspunde-mi sa vad daca imi dau seama cam ce este sa te pot ajuta macar cu un sfat, atat cat ma pricep, pentru ca-s pediatru... Oricum, nu trebuie sa disperi, orice problema medicala are si o rezolvare, dar TREBUIE SA AI UN DIAGNOSTIC SIGUR INAINTE! SANATATE MULTA!

| alexdop21 a răspuns:

Din pacate artrita e cea mai urata forma de boala a oaselor ce nu poate fii tratata prin operatie, si tot din pacate o sa o ai tot timpul, numai ca de tine depinde sa te ingrijesti si sa nu ai probleme foarte mari mai incolo! Ea o sa fie tot timpul acolo, dar nu tot timpul o sa te bage in seama

| domidoc a răspuns:

Artrita[daca dg. a fost corect]nu.Se poate doar ameliora suferinta si incetini evolutia.Regret.Cat priveste celelalte, e posibil, dar nu si probabil.