| Lukasz a întrebat:

Ai sanse sa mori de la pneumonie chiar daca mergi rapid la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu! --- decat doar daca ai sistemul imunitar compromis.

| minrest a răspuns:

O sansa ramane, daca esti prea tanar, prea batran sau slabit.

| CuriousStuff a răspuns:

Ai sanse sa mori chiar si dintr-o zgarietura facuta IN cabinetul medicului... Ai sanse sa mori chiar in cabinetul medicului si chiar FARA sa ai nici-o boala de care sa stii. Insa "sansele" sunt mici. Din pneumonie nu se mai prea moare daca respecti tratamentul si indicatiile medicului.

| untu a răspuns:

Nu

| SilviaPunct a răspuns:

Daca nu urmezi tratamentul corect si COMPLET, pneumonia se poate complica, poate aparea abcesul pulmonar si o gramada de alte complicatii care, pe scurt, pot duce la soc septic si exitus. Dar sa fim chill si sa ne luam tratamenul corect, cazurile acestea sunt rarute, din fericire (mai putin sa sugarei acolo e mai complicat dar nu e cazul tau) big grin O seara frumoasa!