| andrei4242 a întrebat:

Ajuta cu ceva daca bei multe lichide? La ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Da,dar apa sa nu fie rece si sa o bei cu masura.Trebuie sa bei apa la o temperature rezonabila, nici clocita de caldura, dar nici scoasa din frigider.Cu masura m-am referit ca sa nu bei acum 5l/zi ca mai rau iti faci.1-2 l in functie de necesitati zic ca sunt de ajuns.Te ajuta sa elimini toxinele, sa te hidratezi, sa iti,, speli" rinichii

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Da te ajuta. Mai ales cand e vara si caldura mare, canicula pentru a te hidrata. Hidratarea cu apa rece e cea mai potrivita pe timpul verii.
Lichide multe dar nu bauturi alcoolice.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| Aniquel a răspuns:

Apa elimina toxinele din corp.

| Eugen866 a răspuns:

Vinul e foarte bun o sticla pe zi de un litru nu strica. apa e foarte buna pe canicula asta

| madisong a răspuns:

Te ajuta la digestie, elimini toxinele din corp, iti mentine pielea ferma, parul matasos, in general te face sa arati si sa fii sanatos. Funda?

| Maran_Denisa_1990 a răspuns:

Te ajuta sa slabesti, sa elimini toxinele din corp sa-ti revigorezi corpul, sa te hidratezi.