| anonim_4396 a întrebat:

Ajută rodiile la slăbit? Este cineva care a încercat o "dietă" cu rodii? PS știu că nu este categoria la care trebuie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andra9pk a răspuns:

Doamne cand vad intrebarile astea...
Nu slabesti mancand rodii,nu slabesti daca bei ceai,nu slabesti cu varza cu salate sau mai stiu eu ce diete minune.
Rodia doar poti sa o mananci in locul altui fruct de exp,ca asa ai tu pofta.
Mai explic inca o data
Corpul are nevoie de alimentele cu care a fost obisnuit pana acum. Redu cantitatile,fa miscare si fii odihnita.
La diete treaba sta asa : tii o luna, doua, trei iar in momentul in care ai intrerupt-o, organismul tau sufera un soc. Te dai peste cap si te ingrasi la loc, sau chiar de 2 ori mai mult.
Plus ca noi femeile, nu trebuie sa slabim brusc (adica 10kg in 7zile) stii ce impact are? Mai ales asupra pielii? Ca se lasa sau apar vergeturile?
Eu nu cred ca isi doreste asa ceva o femeie normala.

| Himelda a răspuns (pentru Andra9pk):

Draga mea, dacă nu îți plac aceste întrebări nu răspunde la ele și ocolește-le. Până acum ai vorbit din proprie experiență, de ești așa revoltată pe dietele "minune"?
Ca fapt divers, fac și mișcare, doar că eu am întrebat DOAR de rodii nu și de ce ai mai menționat! Dacă și acum te gândești să răspunzi revoltată, atunci Las-o baltă și nh te mai obosi. Ms.

| Andra9pk a răspuns (pentru Himelda):

laughing oh dar te-a deranjat rau, iubita
Ti se pare tie ca sunt revoltata? laughing
Bv tie ca faci si miscare, am zis eu ceva de tine in mod special?
Am scris asa pentru ca, in felul asta vad si alte femei care vor sa slabeasca. Au fost nu stiu cate intrebari de genul asta despre diete, ceaiuri si pastile de slabit.
Si da, vb si din experienta personala si din cea a apropiatilor mei.
Nu stiu ce nu ti-a convenit in raspunsul meu laughing
Dar e ok, nu ma supar pe tine?