| curiosul122 a întrebat:

Ajutati-ma va rog din toata inima! Am luat un purice nu stiu de unde si de la ce care efectiv e super enevant! Nu pot scapa de el! Am facut baie, am schimbat lenjeria, am aspirat patul, am scuturat patura CE SA MAI FAC? Dati-mi metode urgent! Puricu asta imi face cate 10 muscaturi pe zi nu mai suport!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O fi de sex feminin si s-a indragostit de tine.

| Felys a răspuns:

I-ati o pisica sau un caine in pat langa tine si imediat te va abandona si va urca pe animal.Eu dorm cu caine in pat si desi am grija sa o deparazitez corect pe cateluse, tot mai gasesc cand si cand cate un purece dar niciodata nu ma ciupesc pe mine pentru ca ei sunt atrasi in special de animale ca au blana si se pot ascunde

| curiosul122 explică (pentru Felys):

Am insa cainele meu nu ia purici pe el deoarece este deparazitat.

| Felys a răspuns (pentru curiosul122):

Ba da, nu conteaza ca sunt deparazitati, purecii sar si mor imediat pe cainii si pisicile deparazitate.

| Sekim a răspuns:

Pai trebuie sa il prinzi pe fraier in fapt. Asteapta cand e pe picior sau undeva si dai decisiva rolling on the floor. Daca dupa baie si schimbat lenjeria nu ai reusit e urata situatia.