| Elle20ro a întrebat:

Ajutor, ajutor, ajutor!
Sunt fata, am 14 ani, 39 de kg, 1.63 inaltime. Sunt foarte, foarte, foarte slaba. Vreau sa ma ingras dar nu stiu cum. Analize mi-am facut si nu am nimic. Am niste maine foarte subtiri si am mult par pe ele. Degetele la fel. am par si pe ele. Mi-e rusine de mine. Daca port un tricou se vede foarte urat. Daca port o fusta arat ca naiba. Am piciorele foarte subtiri si mi se simt oasele. Solduri nu am deloc, am oase.
Vreau sa ma ingras.
Va rog spune-ti-mi ce sa fac.
Nu imi spune-ti sa ma duc la medic pentru ca am fost si mi-a dat sa iau calciu.
Dau fundita la cel mai bun raspuns si cel mai folositor. Va rog ajuta-ti-ma! HELP!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apucate de mancat mai serios laughing

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

S-ar putea sa ai o problema hormonala daca zici ca esti si "paroasa" Acucate si manaca Alimente bogate in proteine Carne Cartofi Fasole tot ce contine proteine consulta si un nutritionist el o sa te lamureasca mai bine in privita dietei pana atunci tele la fasfood si baga tot ce prinzi in tine