| ayran a întrebat:

AJUTOR! Am mancat niste spaghete cu sos de rosii si dupa am baut un pahar cu cola, acum tot am diaree din 5 in 5 minute, ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bea ceai din frunza de gutui! Opreste diareea severa in cateva minute.

Poti bea ceai de afine, dar are efect mai lent.

Tableta Furasolidon este de asemenea impotriva diareei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Furazolidon

| dullcat a răspuns:

Roaga pe cineva sa iti cumpere ceva de la farmacie, daca nu ai deja in casa, si citeste aici https://www.doc.ro/sanatate/regim-in-diaree-alimente-permise-si-interzise

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai de menta, pâine prăjită, brânză telemea. Ai grija ca după aia sa nu te constipi.

| AdioTPU a răspuns:

Ia furazolidon și bea ceai de menta, mănâncă mâncare solida gen covrigei, banane, orez.

| PeștisorulMov a răspuns:

Mânâncă orez să te întărești la burtă