| madalina7000 a întrebat:

Ajutor am tuberculoza pulmonara,mi s-a recomandat izodiazida, cate saptamani ar trebui sa fac tratament, si cate pastile se i.au pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Nu te juca cu asta, se moare repede de tuberculoză, mergi la specialist ia reteta si urmeaza tratamentul sub supravegherea specialistului!
Însănătoșire grabnică!

| Staif a răspuns:

Daca ti s-a recomandat tratamentul, ti s-a spus si cum se face, dar si cat timp.
Nu il lua "dupa ureche"!

| SilviaPunct a răspuns:

In primul rand pentru tuberculoza NU se da un singur medicament. Exista scheme foarte bine puse la punct de 3 sau 4 medicamente care se dau cu frecventa diferita in functie de etapele tratamentului. Tuberculoza este o boala extrem de serioasa, mergi la pneumolog si urmeaza tratament corect si COMPLET! Multa sanatate!

| KlArt a răspuns:

Eee...trece! Nu te panica. Ce pastile? Of! Există un doctor anonim de-acum sute de ani. El a formulat rețeta pentru vindecarea TBC-ului, fiind menționat de câțiva scriitori importanți. Și eu am avut un început de TBC. Am urmat o perioadă de aer curat și mâncare din belșug și gata! S-a dus.