| Etro a întrebat:

Ajutor!
Daca am avut hepatita B la 2 ani o mai am si acum?
Acum am 15 ani si sunt curioasa daca pe viitor mă va accepta vreun băiat daca am această boala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, hepatita B nu se vindeca/dispare, odata ce virusul este in corpul tau, il vei avea pana la moarte.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai draga calma, nu e SIDA.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Hai sa imi raspund singur ca am uitat ca ioneasca ma ignora. O sa o ignor si eu cu ocazia asta. Deci...
"Da, dar asta nu o face ciumata sau indezirabila in vreun fel, sa fim seriosi. Trebuie doar sa aiba un pic grija la ce maninca pentru ca ficatul e ceva mai sensibil decat ar fi fost altfel. Copii poate sa aiba, alcool poate sa consume - dar cu moderatie si atentie, desigur, sex poate sa faca pana face intindere musculara, poate alerga maratoane, poate sari cu parasuta, si tot asa."