| 4thPanzerArmy a întrebat:

AJUTOR! Din cauza unora din liceu, a aparut o epidemie de paduchi. Si am luat si eu. Problema este ca asta se intampla acum vreo luna si de-atunci, am tinut-o in Paranix, pieptan special, Parasidose, gaz si totusi nimic nu pare sa se fi rezolvat. Am parul destul de lung si ar fi pacat sa il tund inainte sa stiu ca am incercat orice. Stie cineva si alte modalitati de a elimina paduchii? Tin sa mentionez ca au disparut la un moment dat toti paduchii mari, dar au ramas lindini, puii de astazi. Si de-asemenea mentionez ca provin dintr-un mediu curat si sunt foarte atent la igiena mea personala, asa ca ajutati-ma cu o solutie, nu cu o concluzie pripita. Multumesc anticipat happy

P.S. Unul din "pacientii zero" era fata si avea parul pana sub sani si nu l-a tuns deloc si a scapat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai bun remediu din copilaria mea: petrol lampant. Dai pe par si lasi o jumatate de ora. Apoi te speli bine, bine. Miroase cam urat dar scapi de problema.

Răspuns utilizator avertizat