| denyzo a întrebat:

Ajutor!
Doctorul meu ortodont mi-a spus acum cateva zile ca imi face extractie de canini. M-am speriat foarte tare cand am auzit.
Eu stiam ca (pauza) caninii sunt cei mai importanti si in plus nu sunt de lapte.
Tratamentul il fac de jumatate de an, acum port aparat fix si ca sa imi indrepte dintii trebuie sa imi scoata caninii. Plus ca nu mi-a explicat nimic, doar a spus-o iar daca intrebam se supara...sad
Alta posibilitate nu este? sad
Decat sa imi faca extractia de canini?
Nu pot sa suport asta...sad

Am nevoie de un sfat sau macar de o incurajare...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate ortodontul... de pe lista!
Mergi la alt doctor.
Eu n-as rennta la canini, chiar daca as arata ca un vampir!

| Clorox a răspuns:

Stai linistit, e doctor, stie ce sa faca!

| ALGator a răspuns:

Consultă un altul și fii pregătit să renunți la cel de acum!
Nu fă vreo extracție pînă nu ești tu convins 100%.
Tu ești stăpânul dinților tăi și nimeni altul!

| tehno125482 a răspuns:

Daca doctorul nu iti spune nimic inseamna ca alta cale nu mai exista!
nu te ingrijora!
nu se va intampla nimic rau doar ca vei ramane fara canini!

| ALGator a răspuns (pentru tehno125482):

Serios?
Doctorul e obligat să răspundă pacientului.

| tehno125482 a răspuns (pentru ALGator):

Eu am zis ca doctorul ii dadea mai multe obtiuni daca existau

| ALGator a răspuns (pentru tehno125482):

Mersi.

| andrei0120 a răspuns:

Ai cumva infectie sau carie? doamne fereste ma cum sa ti scoti dintii canini? du te la alt dentist si vezi ce zice...

| denyzo explică (pentru andrei0120):

Nu am nici o carie si nici o infectie. Sunt perfecti.