| Niculae_Gaby_1980 a întrebat:

Ajutor, pur și simplu nu mai simt sentimente, nu mai simt iubire, tristețe nimic, adică simt
dar foarte putin nu ca înainte și am un gol in zona inimii și nu știu de ce, ca nu sufăr de vreo despărțire, dar ma rog, m-am cam certat mai des cu prietena mea din cauza geloziei dar și dinainte sa o am, am mai simțit așa de nu simți ca vrei la maxim, vrei mult dar nu vrei, nu știu cum sa explic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza de la prieteni si focuseaza-te pe invatat sau munca.
Fa ceva util sa-ti ocupe mintea si trupul si sa te epuizeze fizic, ca-ti face bine, iar dupa un timp, vei vedea mai clar lucurile, posibil chiar sa le gasesti rezolvari usoare si convenabile.

| Andreeush a răspuns:

Ce vârstă ai?

| Donsavas a răspuns:

Se numeste apatie. Uneori, când vezi ca nu faci fata nedreptăților, te dai bătut și asa si trebuie. Nu are rost sa te obosesti mai tare cand stii ca nu merita. Trateaza situația cu cat mai multa indiferenta si vei vedea ca timpul le rezolvă pe toate.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Sincer? Doar tu poți știi raspunsul. Și vorbesc cât se poate de serios. ‘)) Înăuntrul tau tu știi de ce ești asa, tot ce trebuie sa faci e sa găsești raspunsul la aceasta intrebare. Ideea e ca pot fi foarte multe răspunsuri. Poate ți-ai amintit de ceva trist, poate ai avut o perioada mai neagră, poate pur și simplu îți e indiferent orice dintr-un anumit motiv..de asta zic, raspunsul se afla in tine. Nimeni de aici nu poate sa-ți spună de ce te simți astfel.
Stiu ca nu ți-am răspuns la intrebare, cel puțin nu cu ceva concret, dar asta este părerea mea. ‘)

| Geomire a răspuns:

Câți ani ai, dacă nu te superi?