| denyzo a întrebat:

Ajutor! timp de un an si ceva tot sunt in depresie, nu stiu ce sa mai fac, pana nici pastilele nu isi mai fac efectul, nimeni nu are timp de mine caruia sa-i explic situatia, nimeni nu ma intelege. Nici nu stiu ce sa mai fac, nu mai stiu unde sa apelez, am devenit un copil foarte dificil in ultima vreme.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sumnt studii care spun ca, depresia apare din lipsa unor vitamine si minerale. Odata ce suplimentezi corpul cu ceea ce-i lipseste, totul revine la normal.
Vitaminele indicate sunt B3 si B6 si de asemenea Calciu +Magneziul.
Te sfatuiesc sa cumperi flacoane separate de VitaminaB3, Vit.B6, Ca+Mg
Se mai gasesc in farmacii si Vitamina B complex care are in compozitie toate vitaminele B, inclusiv B3 si B6 dar NU este buna si nu cumpara asta, pentru ca procentajul acestor vitamine de care tu ai nevoie este extrem de mic, pe cand tu ai inveoi in corp de mega doze, adica de concentratie mare.
Deci, cauta separat flacoanele de Vitamina b3 si B6
Ia cate 1 pastila din fiecarea de 3 ori pe zi si intr-o saptamana te vei simtii mult mai bine. Tratamentuls e face 3-6 luni, in fucntie de carenta corpului tau.
Calciu si magneziu se pot lua impreuna!

Un alt supliement care lupta impotriva depresiei este EXTRACTUL DE SUNATOARE, se gaseste la farmaciile naturiste sis e ia cate 1 lingurita intr-un paharel de apa de 50ml de 2-3 ori pe zi timp de 1-3 luni (in functie de gravitatea bolii).

| Eduard619 a răspuns:

Da-mi un mesaj, discuta cu mine daca ai placereawinking

| Hexiled a răspuns:

Da-mi un mesaj cu toata povestea ta

| MateiT a răspuns:

Pastilele iti fac extrem de mult rau. Parerea mea edte sa nu pui gura pe sinteticele astea indiferent
Permite-ti sa simti depresia si nu lupta. O sa fie okay
Am sa zic la fel, da-mi mesaj cu povestea ta daca vrei. Sunt dispus sa te ajut indiferent cine esti. Am trecut si eu prin perioade de depresie, stiu ca poate fi foarte greu
Relaxeaza-te, o sa fie bine in final

| Claraaaaa16 a răspuns:

Uff drăguţa. poti sa imi dai si mie mesaj :*

| Kimmy89M a răspuns:

Buna, am trecut prin aceeasi situatie o buna bucata de vreme. Daca crezi ca iti este de folos un prieten pe internet, imi poti lasa un mesaj oricand. Steagul sus! Totul va fi bine.