| adytzza77 a întrebat:

AJUTOR TPU!
Deci joi am fost la dentist sa imi plombeze doua masele doar una dintre ele a astupato cu o plomba tratament dupa cateva zile sa puna plomba definitiva. Totul bun si frumos nici o durere. Duminica vad ca mi-s-a facut o gaura in acea plomba nu ma durea nimic dar cand am mancat a intrat mancare in acea gaura si ma doare ingrozitor. Acum fiind marti ma dor si dinti din partea stanga de unde e maseaua nu stiu ce e o fi infectie? Oricum maine am programare la dentist dar durerea e insuportabila Ce credeti ca o sa imi faca dentistul cu aceasta masea? as dori niste sfaturi! Osa dau funda +VOT Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa mentii locul curat, spalandu-te mai des in locul respectiv. Deasemenea, incearca sa nu mai mananci in acea parte, cu cat intra mai multa mancare, bauturi dulci sau reci, cu atat iti va fi mai rau. Maine iti va plomba maseaua, dar ar fi indicat sa ii spui doctoritei ca te-a durut.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ti-o curata si o plombeaza

| Loredana_Lore_1991 a răspuns:

O sa o plombeze din nou sau...o s-o scoata!