| Himynameis a întrebat:

Ajutor TPU

Orice mananc imi creste pulsul, incepe sa mi bată inima repede si sa tremur si sa ma ia asa cu panica deodata...chiar si cand mananc covrigei sau ceva, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De asta exista doctori

| Violleta2022 a răspuns:

Doar un medic iti poate raspunde la aceasta intrebare si doar in urma unui consult si investigatii medicale.

| BOXINLION a răspuns:

Mama pateste cateodata asa... ca are probleme cu glanda tiroida, femeie de 45 de ani... nah. Dar in schimb la tine, nu stiu care ar fi cauza, du-te la medic cu parintii tai, normal.

| Himynameis explică (pentru BOXINLION):

Sa fie din cauza ca nu mananc ce trebuie?

| BOXINLION a răspuns (pentru Himynameis):

Nu cred, depinde... bei cafea, energizante, cola des? Esti destul de agitat de fel, te consumi mult?

| Himynameis explică (pentru BOXINLION):

Sunt o persoana super agitata

| Morsa123 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta, in cazul meu era o chestie de panica ( presupun ) oricum am trecut peste aceasta chestie, cand incepeam sa mananc ma uitam la tv, pe Youtube sau facea ceva sa imi atraga atentia (ceva amuzant ) incearca sa vorbesti cu mama ta, eu asa am facut si m-a ajutat mult sa trec peste ( stiu ca a durat 2 ani in cazul meu ) sau cand incepi sa te panichezi incepi sa iti faci o rugaciune ( si asta m-a ajutat enorm de mult ) sper ca te-am ajutat un pic

| Himynameis explică (pentru Morsa123):

Exact ce am si eu. Multumesc mult. Pai uneori ma gandesc ca n am nimic si ca n am de ce sa mi fac probleme ca o sa cresc si dupa nu voi mai simti toate astea

| Himynameis explică (pentru Morsa123):

O sa ma fac bine nu?

| Morsa123 a răspuns (pentru Himynameis):

Logic, daca e ceva de panica, totusi poti sa te duci la un medic sa nu fie ceva de sanatate. Multa sanatate iti doresc

| Himynameis explică (pentru Morsa123):

Am fost mereu si au zis ca n am de ce ca e doar in mintea mea totul

| Morsa123 a răspuns (pentru Himynameis):

Atunci e cea ce am avut si eu, oricum sper sa treci mai repede decat mine, eu ma panicam si cand beam apa si multe altele, trebuie sa treci peste