| Andreea1095 a întrebat:

Am 1.63m,48 kg și 21 de ani.Nu vreau sa mai slăbesc sau sa mă mai îngraș. Pentru a îmi păstra greutatea actuală e în regula dacă mănânc intre 1000-maxim 1500 calorii pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Desigur ca da, totul e sa pastrezi dieta, activitatea fizica actuala, orice scimbare duce la ingrasare sau slabire simplu

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Conteaza mult activitatea ta zilnica. Recomand, alergari, bazin, coarda, cel putin de trei ori pe saptamana!

| SilviaDulcik a răspuns:

Daca chiar le numeri, e grav.
Esti putin cam slabuta din punctul meu de vedere. Ar trebui sa incerci undeva la 50-55 kg, dar bineinteles, acele kg in plus sa nu fie numai grasime, sa fie si carne, fibra, muschi (cum vrei sa ii spui).

| Fumiko a răspuns:

Da e foarte bine.

| Levente a răspuns:

Mai bine te-ai uita dupa proteinele din mancare decat dupa calorii. Si ca femeie este bine sa ai fund. Asta este semn ca esti fertila si sanatoasa.