| HHaaPPyy a întrebat:

Am 12 ani jumate. Inaltimea : 1.62m (baiat ) si am 64 kg. Cate kilograme trebuie sa am la varsta asta. Da-ti-mi si cateva metode prin care pot slabi. Ps: una din defectele mele e ca mananc dulciuri zilnic...pana la 7 ani am fost slab, dupa aceea n'am mai mancat acasa si am mancat la fast-food...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai mai multe kg decat ar trebui dar nu cu mult, la inaltimea ta nu ar trebui sa ai mai mult de 58 maxim 60 kg, renunta la fast food daca nu vrei sa ajungi un,, urias,,

| maria6 a răspuns:

Mananca mancare gatita acasa.
Vreo 3-4 kg reusesti tu sa slabesti.

| OhGodWhy a răspuns:

Nu ti se pare evident lasa-te de fast food si de dulciuri, apuca-te de un sport sau fa miscare de cateva ori pe saptamana si ai grija ce mananci.