| PoppyFlower a întrebat:

Am 12 ani si am 25 kg sunt schelete ambulant. Cum ma pot ingrasa si eu? tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Miyana a răspuns:

Mananca.Iti recomand niste alimente care iti cresc pofta de mancare:guma de mestecat(dupa ce ai mestecat o guma,stomacul crede ca urmeaza sa vina mancare si se pregateste pentru digestie, astfel incat chiar ti se va face foame),suc dietetic,snacksurile sărate,migdale,nuci, paste din faina alba, sushi, cereale(fulgi de ovaz), unt de arahide.Conteaza sa mananci sanatos si sa practici sportul.Te vei schimba cu timpul, acum esti de abia in crestere.

| PoppyFlower explică (pentru Miyana):

Pai eu am facut sport vreao 3 ani si pot zice ca m-a ajutat la musculatura dar nu la kilograme chiar mai rau am fost mai slaba dupa ce am facut cei 3 ani de sport

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La vârsta ta doar alimentație și oricum ești în creștere acum deci e normal să fii ori slab ori mai plinuț până definitivezi procesul.

| aXy99 a răspuns:

Mananci mai mult, dar sanatos! Consuma nuci, alune, arahide, seminte etc. sunt bogate in grasimi sanatoase.
Ce inaltime ai?

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să faci sport pentru a începe musculatura si scheletul sa se dezvolte.

| PoppyFlower explică (pentru Donsavas):

Am facut 3 ani de gimnastica...

| Donsavas a răspuns (pentru PoppyFlower):

Încearcă alt sport!