| dante12 a întrebat:

Am 12 ani si am o inaltime de 1.47 sau 1.50 cred si nu stiu ce sa fac ca sa mai cresc mama are 1.70 si tata 1.71 dar fratele meu de 24 de ani 1.85 ce pot face ca sa cresc va rog ajutati-ma happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, mai ai timp sa cresti, stai linistita, poate te dezvolti mai greu, dar ai sa vezi ca vei mai creste...nu poti face prea multe sa cresti, nu exista tratament pentru inaltare, insa fa sport cat mai mult, asta e bine, sa ai o alimentatie sanatoasa ca sa te dezvolti armonios... poate asa e felul tau de a fi, dar sigur vei mai creste, ai doar 12 ani, pana pe la vreo 18 ai timp destul, bafta.

| eni a răspuns:

Ai doar 12 ani.Pana la 20 de ani ai timp sa cresti. Vrei mai repede? fa baschet si inot.Ai sa te inalti cu siguranta.

| KidutzzZuu a răspuns:

Nu-ti face griji. o sa cresti.mai ai timp destul.

Succes.