| QJoKeRuLQ a întrebat:

Am 13 ani si acum vreo multi ani am avut probleme cu dintii mai ales la masele toate-s plombate. In fine de catva timp la maseaua din stanga sus ma doare cand mananc ciocolata pe partea aia. Azi am mancat si ma doare de vreo 4 ore usor. In general imi trecea repede. ps au fost niste biscuiti la 50 bani ANI DARK. Pls help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca un analgezic, deoarece un alt remediu nu exista.Algocalmin,codeina diclofenac.

| QJoKeRuLQ explică:

Sau sa fi racit?