| MrFunky2 a întrebat:

Am 13 ani si mi se vad venele pe maini.De ce? Adica se vad pe brat,pe palma, etc.Cum sa le fac sa nu se mai vada?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La toata lume ase vad venele pe maini, picioare... este normal.
Doar ca unii au pielea mai deschis ala culoare si atunci sunt mai vizibile. Dra te asigur ca este perfect normal!
Singura metoda ca sa le faci sa nu se mai vada, este sa te imbraci cu haine cu maneca lunga.

| Audrey1912 a răspuns:

De ce ai vrea sa nu se vada? La toata lumea se vad. Daca te deranjeaza in mod particular, da fuga la DM si cumpara un fond de ten cu acoperire mare.

| IulianIuli110 a răspuns:

Nu poti face nimik...asa esti tu.

| AdrianXD05 a răspuns:

E ceva normal, poate esti si slabut, stai calm, nu patesti nimic.