| Marius_Pîrvulescu_2000 a întrebat:

Am 14 ani, 1.80 inaltime si 60 kg.Pana la 18 ani pot ajunge la 1.90?
I-am depasit pe parinti cu inaltime cu mult, adica mama are 1.60 si tata 1.70.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In ritmul ăsta, categoric da. Si nu e nevoie să faci sport. Poți să citești că dacă e să crești, crești, dacă nu - nu!

| Sn4k3 a răspuns:

Da, mai ales daca faci sport si ai un stil de viata sanatos.

| Ineys a răspuns:

Orice este posibil. Avand in vedere ca la doar 14 ani ai deja 1.80, sigur vei mai creste in 4 ani de acum, dar nu se poate spune daca vei ajunge la 1.90.

Apuca-te de baschet sau de inot daca vrei sa grabesti acest proces. Pana la urma orice sport ( fizic ) contribuie la dezvoltarea corpului tau.

| Geo1609 a răspuns:

Da. daca faci sport mai mult