| 1DRoxana a întrebat:

Am 15 ani, iar de 4 săptămâni m-am apucat de fumat. Fumez câte o țigară pe zi (uneori două). Știu că nu e bine ceea ce fac dar nu mă pot abține... adică, mereu când cineva fumează în fața mea îmi vine acea poftă de țigară. Ceea ce vreau să întreb este: având în vedere că fumez acum, iar peste ceva timp voi încerca să mă las. când voi fi însărcinată, copilul meu poate avea probleme știind că am fumat, cândva, în trecut? (să zicem că ma las la 16 ani iar la 25 fac un copil)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Se naste cu tigara in gura

| SADNESSMACHINE a răspuns:

Pai din moment ce ai zis ca de ex la 16 te lasi, nu ar fi o problema deoarece plamanii tai se curata in timp dar daca te lasi la 20 de ani ar putea sa afecteze copilul, nu mult dar s-ar putea. Eu totusi zic sa te lasi! happy