| ralucaralu a întrebat:

Am 15 ani si menstruatia neregulata.Trebuia sa imi vina in 1, nu e ceva foarte ciudat, uneori intarzia si 3 saptamani, dar trebuie sa plec la mare. Cred ca am racit putin la ovare. In fiecare vara patesc asta. Sanii ma dor de 10 zile, de obicei doar cu cateva zile sau o saptamana incepeau sa doara. Ma doare burta, dar intr-o parte si apoi in cealalta(ovarele banuiesc). Ce sa fac(in afara de medic)? P. S: sunt virg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Denisaa95 a răspuns:

Uite si eu am 16 ani si de 3 ani menstruatia inca imi este neregulata. Menstruatia se regleaza dupa aproximativ 2 ani sau poate chiar mai mult. Cu intarziatu si mie mi se intamplat dar daca ti se intampla des trebuie sa consulti un medic ginecolog pentru ca asta ar putea fi o problema. Iar daca te dor ovarele poate ai racit putin. Totusi chiar daca nu vrei trebuie sa mergi la medicul gincecolog pentru ca va stii mai bine ce problema ai sau de ce ti se intampla toate astea. :*love struck Bafta!