| IonutPetre12 a întrebat:

Am 16 ani.De 4-5 luni am o problema.M-am epilat si dupa o saptamana de atunci mi-a aparut un furuncul cred.2 luni de atunci am avut probleme, se umfla si la 4-5 zile il spargeam si iesea un puroi urat mirositor.In vacanta de vara nu am avut probleme dar acum s-a umflat din nou.Ma jeneaza cand merg si la scoala cand stau jos.Acum e acoperit cu piele si e umflat.Nu stiu cum sa-i spui mamei.Nu vreau sa ma merg sa ma vada cineva.Ce creme sunt cele mai bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| mistichypnosis a răspuns:

Buna!
Foarte,dar foarte greu poti scapa de asa ceva fara tratamentul unui specialist.Iti inteleg rusinea, dar din pacate nu ai cum sa scapi fara sa te vada un doctor. Vorbeste deschis cu mama ta, rugand-o macar sa te duca la doctor.Presupun ca cel mai greu iti este sa ii spui ca te-ai epilat, insa pentru inceput poti sa ocolesti sa ii zici asta ei(in cazul in care iti este atat de rusine). Doctorul va sti ce sa iti faca oricum.Te rog mult du-te la doctor pentru ca nici nu pot sa imi imaginez cat de neplacut e acel furuncul, iar cu cat astepti mai mult, cu atat va deveni mai grav.
Bafta multa!happy