| Lovelypeaches100 a întrebat:

Am 16 ani sa spunem ca ma uit la videoclip pe Youtube de 5 minute, in timpul videoului imi vine in minte sa caut altceva pe internet, dar dupa ce termin videoclipul. Dar de foarte multe ori uit ce am vrut sa caut sau sa fac la sfarsitul videoclipului. Se intampla zilnic. Sa imi fac griji? Sa fie oare semne ale dementei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sună-ți medicul de familie, sunt semne serioase și grave, nu le ignora

| JicaContra a răspuns:

Sigur, mai ai putin si te duci big grin
e un lucru normal, iar in general cand mi se intampla fac un lucru simplu: CONSIDER ca nu era important, altfel mi-as fi adus amintewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uitarea e ceva normal. Uiți pentru că te concentrezi și ești atent/ă la ceea ce vezi. Nu sunt semne de demență, nu cred că sunt nici motive de îngrijorare. Dacă vrei să ști părerea medicului, poți să-l suni, cum zicea sierra, dar nu sunt semne serioase, nici grave. Și mie mi se întâmplă să uit dacă sunt focusată pe altceva, e normal. Nu-ți face griji

| Eugen80 a răspuns:

Ia lecitina, ciocolata si in rest, mananca mai sanatos.
altfel fa-ti analizele complete si vezi ce-ti lipseste din organism.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

O patesc si eu destul de-a lungul zilei. La fel li se intampla multora, nu ai de ce sa-ti faci griji.

| Zorn a răspuns:

Foarte multa lume pățește. Dementa e ceva care apare la o varsta inaintata. Era doar o chestie minora pe care nu te-ai concentrat atat de tare si atunci, nefiind chiar asa de important si urgent ai uitat. S-ar putea sa iti amintesti peste câteva minute sau ore despre ce era, de fapt, vorba. Daca chiar iti face probleme lucrul asta, zic sa te duci si la medic ca sa te linistesti.