| denrazvan a întrebat:

Am 16 ani si 1.62 m. Daca ridic greutati cu bratele risc sa nu mai cres? de exemplu vreau sa imi cresc masa musculara in brate in consecinta ridic greutati de 5 kg.pt inceput. risc sa nu ma mai inalt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Riscul de a nu te mai inalta exista! De aceea eu personal recomand ca sala de forta sau ridicarea de greutati sa se faca numai dupa varsta de 25 de ani.Cand corpul este pe finele dezvoltarii sale naturale.Dar poti ridica greutati si face baschet.Sa zicem ca se anuleaza una pe alta...

| Mihai19902060 a răspuns:

Poate...