| timidul1995 a întrebat:

Am 16 ani si am matreata, am folosit o gramada de sampoane, dar dupa 1 zi maxim 2 de la spalare apar o gramada de coji pe cap, nu e matreata-matreata, mai mult coji mari sunt....cum sa scap de acestea? eu ma spal pe cap 1 data pe saptamana!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tobiii a răspuns:

Pai 1 la mana, incearca sa te speli pe cap de mai multe ori, de exemplu o data la 2 zile, 2 la mana, nu schimba sampoanele ca pe sosete, ca si din cauza asta apare matreata. Foloseste doar unu, de exemplu head & shoulders galben care este pentru matreata si p.s nu te face sa scapi de matreata de la prima spalare si 3 la mana, dupa ce te speli pe cap clateste-te cu apa multa

1 răspuns:
| Andcalber a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema, suna-ma 0733 940 421