| Mimo2 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa ma ingras cat de cat!
Cum as putea?
Sau macar muschi la picioare sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Ori vrei grasime ori muschi?
E diferenta imensa.

| umbra09 a răspuns:

Te apuci de sport sala

| AlexandruAdy a răspuns:

De grasime fuge toata lumea dar tu...

| Mimo2 explică (pentru AlexandruAdy):

Nu am zis ca vreau sa ma ingras cat un butoi
Doar putin pentru ca sunt cam slab

| Alexandru_George_2002 a răspuns:

Mananca mancaruri cu foarte multe grasimi si calorii.

| DannyR0 a răspuns (pentru Alexandru_George_2002):

Iti garantez ca daca faci asta nu o sa ai in veci muschi la picioare...cel mai probabil vei face burta laughing
Mimo2 faptul ca tu esti slab nu e o problema la varsta ta, deoarece atunci cand cresti grasimile sunt arse si transformate in energie. Dezvoltarea ta musculara si maturizarea ta fizica abia acum incepe. Este normal ca un copil sa fie slabut, este ok, anormal este sa ai probleme cu greutatea, iar aici ma refer la cei cu o greutate ceva mai mare. De pus, pui usor, dar de dat, dai greu kilogramele. Aici mai intervine si metabolismul, unele persoane avand arderile mai rapide. Oricum vei vedea in timp ca te vei ingrasa si acest lucru o sa inceapa sa iti displaca si te va pune pe ganduri.
Pentru a avea musculatura dezvoltata este nevoie de a face exercitii fizice care sa solicite acele grupe de muschi. Este simplu happy