| IonutPetre12 a întrebat:

Am :17 ani, 1.87, 75kg.Nu am numai muschi. Vreau sa pun ceva masa musculara si putina grasime.Ma intereseaza sa mai cresc putin in kg.Eu nu am posibilitati financiare foarte mari sa-mi diversific mesele.Am avut o torsiune testiculara acum 2 luni si urmeaza sa mai fac niste operatii in zona intima pentru niste chisturi.Deci nu pot face efort. Daca iau gainerul si mananc 2500-3000 kcal pe zi dar nu fac efort ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără exerciții fizice, mușchii se atrofiază, asta este clar. Dacă treci pe shake-uri proteice, desigur că au și ele un rol. Dar din nou, degeaba consumi proteine, dacă nu faci exerciții pentru dobândirea masei musculare.

Dacă vrei să pui kg pe tine, o poți face consumând ciocolată, dulciuri. Însă nu te forța dacă ai probleme de sănătate. Lasă pe mai târziu.

Pană la urmă sănătatea este ceea ce contează!winking

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Te vei ingrasa.