| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Am 17 ani si 1.69.cate kg ar trebui sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CherryHugs17 a răspuns:

Pai important e sa te simti u bine in pielea ta! Http://calculator-greutate-ideala.host22.com/

Acolo ai toate informatiile de care ai nevoie. Sper sa-mi castig fundita :D

Eu am 16 ani si am 160 si am 45 de kg. Stiu ca nu asta ai int dar cee vreau sa zic e ca e ok sa fii un pic sub limita. Eu ar trebui sa am cu 2 mai mult :))

7 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

50-75

| Cristian_6815 a răspuns:

Suficienta incat sa te simti tu bine in pielea ta, restul nu conteaza

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

59! cu 10 mai putin decat inaltimea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea ar trebui să ai în jur de 50 de kg.
Sper că te-am ajutat!

| JustmeO a răspuns:

Pai asa stiu eu ca se calculeaza greutatea : inaltimea - 10. happy

| picox a răspuns:

Nu te lua dupa tabele de pe net si nici dupa chestia cu inaltimea minus 10. Nu se potrivesc pentru varsta ta. Daca vrei sa ai o talie de om slab ai nevoie de cam 52-55 de kg [in functie de cat cantaresc si oasele tale]. Eu am 1.67 si 49 de kg si nu sunt "piele si os" dar am oasele usoare.