| WaterlilyyHeEv29 a întrebat:

Am 17 ani si am fost sa imi scot o măsea de lapte care se misca. Mi s-a spus ca mai am 2 de scos insa acestea nu se misca. Plus ca extragerea de astazi m-a durut tare desi am avut anestezie si cu spray si prin injectare. Sunt programata pentru extragerea celorlalte 2 miercuri insa trebuie neaparat sa le dau afara asa curand?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Dacă medicul ți-a recomandat/ spus că trebuie să le scoți miercuri atunci trebuie să-l asculți. El este mai specializat în domeniul acesta decât ești tu.
Ca să nu te mai doară așa tare poți lua calmante prescrise de el ( în caz că i-ai spus că ai o durere mare ) sau te poți duce la farmacie să ceri.

| AmandinaDragan a răspuns:

Medicul are nevoie de bani ca pleaca in concediu. Tu hotarasti cand le scoti.