| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si am ovare polichistice. Iau Duphaston pentru a-mi regla ciclul, din ziua 16 pana in ziua 25. Deci 10 zile. Luna aceasta am uitat 2 zile si am luat doar 8 zile. Mi-a venit ciclu, dar diferit. Inainte era abundent 4 zile si apoi mai putin. Acum a fost mai redus cantitativ ca de obicei in primele 2 zile si in a3-a zi foarte putin. E din cauza ca am uitat sa iau 2 zile pastile? Sau de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DinPlante a răspuns:

Mai asteapta sa vezi ce se intampla si luna viitoare