| ildiko_eu a întrebat:

Am 17 ani si sunt fata. Nu reusesc sa scap de durerile de spate si nici timp sa fac exercitii pentru a le ameliora nu am. Exista vreo metoda pentru a scapa instant de astfel de dureri? Macar pentru moment.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă sa te masezi cu crema voltaren emulgel dar tratează doar efectul nu și cauza te sfătuiesc sa vizitezi un medic dacă ai dureri mari un neurolog
Acea crema are un efect de câteva ore după durerile revin din nou mai eficiente sunt medicamentele da ele sa dau cu recomandarea specialistului. Poți încerca și masaj terapeutic