| zabolfx a întrebat:

Am 18 ani si doar 1, 60m. E posibil sa ma mai inalt cativa centimetri? Va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici vitaminele nici sport nu te fac sa fi mai inalt/a /daca asa scrie in codul tau genetic asa o sa fi, si eu am inaltimea asta stiu e aiurea dar asta e, singurele modalitati sunt operatia la genunchi care costa cam 20 de mii de euro si promite o crestere pana la 10 cm sau mai mult, daca esti baiat mai vei creste maxim 2, 3 cm ca fata slabe sanse 1, 2 cm

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu mai poţi pentru că limita de creştetere este de 18 ani.

| Ineys a răspuns:

Apuca-te de basket. Poate inca mai e speranta.

Răspuns utilizator avertizat