| streng a întrebat:

Am 22 ani impliniti 1. 74 inaltime si 92 kg as dori sa aflu care ar fi greutatea ideala la varsta si inaltimea mea si ce as putea face sa slebesc putin am inceput sa ma ingras imediat dupa 2 nasteri cu cezareana astept rasp dvs

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| TreiSurori a răspuns:

Reutatea ideala calculata in functie de IMC (Indice Masa Corporala)

Rezultat:
greutatea minima acceptabila: 56 kg
greutatea ideala: 66 kg
greutatea maxima acceptabila: 76 kg

De slabit: Mult sport si mancat des (dar putin ), fara dieta, pastile sau infometare