| mardeamor a întrebat:

Am 24 de ani eu si sotul meu ne dorim un copil incercam de 3 luni si nimic.ce ne impiedica? am inteles ca daca nu imi dau si eu si el drumu in acelasi timp nu pot ramane gravida insa sincer eu imi dau drumu foarte rar si greu niciodata odata cu el asta inseamna ca nu o sa am niciodata un copil? sa ma duc la doctor? exista un tratament pentru a ramane mai repede? ne dorim mult si cat mai repede va rog raspundeti cu sinceritate sunt extrem de suparatasadva multumesc din suflet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ginecologulk care ti-a explicat idiotenia cu orgasmul tau merita bagat in puscarie. iar daca te-a prostit altcineva cu asa ceva, atunci nu este cazul sa faceti un copil, fiindca nu aveti cum avea grija de el daca sunteti atat de putin informati. Orgasmul tau nu are legatura cu conceptia. Oricum, inainte de prima clipa in care incercati sa aveti un copil, tu trebuie sa mergi la ginecolog si sa faci niste analize obligatorii (ca doar nu esti in epoca de piatra sa risti o sarcina fara sa te asiguri ca indeplinesti conditiile de sanatate).
Nu ai motive sa fii suparata, trebuie sa iei masuri serioase. In primul rand sa mergi la ginecolog, in al doilea rand sa te informezi serios, din carti de la biblioteca scrise de medici ce inseamna sarcina si ce trebuie sa faci ca sa nu risti viata unui copil degeaba. Daca tu crezi in vrajitorii de-astea cu orgasmul tau, o sa ajungi sa-ti omori copilul in cel mai scurt timp cu cine stie ce porcarii babesti sau neasigurandu-te ca esti sanatoasa si iti poti oferi o dezvoltare normala in burta ta. Mergi la medic,. spune-i ca nu ai nici o idee despre fiziologia feminina si plateste 10 consultatii daca este nevoie sa-ti explice macar un minim banal ca sa te poti gandi apoi la un copil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Doamna are nevoie de ajutor nu va bateti joc de ea! Gandeste-te daca erai in pielea ei nu cred ca era foarte bine!

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi bat joc, chiar cred ca nu e cazul sa faca un copil daca crede asemenea vrajitorii. Fiindca apoi o sa afle ca poate lua cucuta ca sa faca baiat (sa se transforme baiatul in fata) si o va face. sau va afla ca daca ii da copilului in lapte otrava de sobolani o sa aiba ochi albastri si o va face. Trebuie sa se informeze intai, nu sa faca un copil pe care sa-l omoare din ignoranta.

| DimLight a răspuns:

Mergeti amandoi la doctor sa vedeti daca aveti vreo problema... nu stiu de unde ai auzit aia cu orgasmul simultan dar e o mare prostie

| Elvina a răspuns:

Mergi la medic. Asa e cel mai bine. El e cel care te poate ajuta. Plus rugaciuni. Bafta!

| Seby90 a răspuns:

Pai stii, sa faci un copil e ca un joc de noroc din punct de vedere anatomic. Da se poate sa aveti unul din voi probleme, nu este exclus dar este putin probabil. Cred ca niste pastile care maresc fertilitatea ar ajuta. Cum s-a spus duce-ti-va amandoi la medic. (Partea cu orgasmul e ireala, orgasmul la femeie e aproape inutil "e ca o rasplata", are un rol minim de a conduce "copii catre ovulul care trebuie" prin spasmele respective).

Apropo, niciodata cu el adica singura sau cu altu? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ai nu iti fa griji.Dar doamna! Pe siteul ista sunt aproappe toti copii nu prea stiu cum o sa gasiti o rezolvare. Oricum nu va faceti griji trebuie sa aveti! Ma rog pentru dumneavoastra. P.S Daca vreti puteti sa dati un raspuns castigator ne va ajuta! MA rog in fiecare seara!

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Mergeti la doctor, poate nu sunteti compatibili, poate la el sta problema sau poate la tine, medicul stie mai bine, bafta!

| yuukary a răspuns:

Tin minte ca existau niste tratamente pentru a ramane insarcinata du-te la medic cel mai bine~.~