| Daniel9988 a întrebat:

Am 25 ani 1.88 m inaltime si 86 kg.Trebuie sa mai slabesc sau sa ma mai ingras putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai greutatea potrivita inaltimii.
Sanatate!

ps:
Lasa parerea altor desteti deoparte, faci asa sa te simti bine in pielea ta.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa te orientezi dupa imaginea din oglinda. Daca esti multumit de tine cum arati, ramai asa.

| Daniel9988 explică (pentru Adry05):

Eu cred ca arat bine dar cei din jur imi zic ca sunt costeliv...

| Adry05 a răspuns (pentru Daniel9988):

N-as zice. laughing Mai degraba dupa numere pare ca ai mai avea nevoie sa slabesti 1-2 kilograme, dar asta tine de barbat.
In niciun caz nu te mai ingrasi, eventual poti incerca sa faci sala sa-ti dezvolti masa musculara.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Eu zic ca esti foarte bine asa. Nu e un dezastru daca te ingrasi 1-2 kg dar nici de slabit nu mi se pare necesar. Incearca sa te mentii. In ultima instanta daca nu ai variatii mari de greutate si ai indicele de masa corporala IMC/BMI sub 25 esti OK.

| Ara997 a răspuns:

Asa, si vrei sa ne faci in ciuda la astia de 1.60 de 70 de kile?

| Daniel9988 explică (pentru Ara997):

Ce treaba am eu?

| Ara997 a răspuns (pentru Daniel9988):

Pai asta e : nu ai nicio treaba.
si nici cu greutatea nu ai nicio teaba, dar vrei sa auzi din gura mai multora.

| maniacutz2003 a răspuns:

80-82 kg greutatea perfecta pentru inaltimea ta

| Francescax5 a răspuns:

Dupa parerea mea, inaltimea si kg tale sunt perfecte. Mentine-te tot asa

| Alexe_Silviu_2000 a răspuns:

Salut,eu zic ca ești ok la varsta, inaltimea si greutatea ta
Eu am 16 ani si jumatate, 1.89-1.90 inaltime si 65 de kg si nu par slab,in oglinda eu zic ca nu am nicio problema, sunt ok, tu la fel, poate cine stie, sa mai slabesti 2-3kg