| Anonimusxretta933lkwx7cfccy3fe a întrebat:

Am 45 de ani,ametesc de nu ma pot sa ma ridic din pat,sunt foarte slabita,cand ma mai lasa putin ameteala ma doare stomacul sau nu am aer,chiar daca stau in pat am sezantia ca mor,am fost la doctor mi-am facut analizele sunt bune,tensiunea buna,nu am pofta de mancare,nu pot dorm noapte,NU POT FACE ABSOLUT NIMIC, si ma simt asa de o luna.Ce se intampla cu mine? Ce sfaturi imi dati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și analizele când le-ai făcut?
Posibil să fie o anxietate și este nevoie să mergi la psihiatrie.
Sănătate!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua!
Este posibil sa va apropiati de MENOPAUZA.
Am vrut sa zic ca ameteala survine de obicei in urma unei tensiuni arteriale scazute,dar daca spuneti ca tensiunea e buna, e altceva.
Cu siguranta va apropiati de menopauza, e singurul lucru care a mai ramas, analizele sunt bune, e singurul lucru.
Sanatate multa!
O zi excelenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu menopauza. Locul de munca este stresant/obositor? Lucrati pe PC-uri? La analize vi s-a facut si formula leucocitara? Ma mir ca tensiunea este buna cu asa ameteli. Poate tensiunea normala pentru organismul dumneavoastra este mica fata de cea ce scrie cartea medicala (asa a avut un coleg), iar cind e mare, medicul o gaseste "normala". Masurati tensiunea si cind va este bine, pentru verificare. Daca aveti bani faceti si un ecoDopller (este foarte scump, dar bun), poate este ceva cu vasele sangvine. Cit despre stomac, nu stiu ce sa spun. Daca mincati dezordonat la serviciu si mai este si stresant, ulcerul e gata. Sanatate.