| Andreeaa20 a întrebat:

Am 93 de kilograme și nu pot să slăbesc, când ridic ceva greu mi se taie respirația.
Atunci când ies cu colegele afara mereu rămân în urma lor, chiar dacă mă grăbesc tot merg greu.
Obosesc repede sau mi se face rău.De ce mi se întâmplă asta? Credeți că am probleme de sănătate? sau este din cauza kilogramelor acumulate? Și cum să slăbesc intr-un mod rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Salut, asa am patit si eu cand am incercat sa alerg dupa autobuz.
A doua zi am renuntat la paine si gusa de porc ce mancam eu zilnic.
Ce inaltime ai?

| Apokales a răspuns:

Cauza este kilogramele in plus. Nu slabesti rapid, slabesti lent, dar sigur. Baza pentru a slabi este alimentatia, deficitul caloric. Incearca sa nu mai alergi, mai intai incearca plimbarea ca alternativa, doar mergi 30-40 de minute pe zi sau de cate ori crezi ca este nevoie, incearca de 3-4 ori pe saptamana. Dupa ce ai mai slabit incearca sa si alergi, ridica stacheta.