| troleibuz a întrebat:

Am aflat ca exista oameni care mananca paste dimineata. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fiecare mananca ce ii place si cand vrea.

| Adry05 a răspuns:

și eu mai mănânc, so what?! laughing poți să mănânci și ciorbă la micu dejun dacă de aia ai poftă

| sierra1 a răspuns:

Să le fie de bine - micul dejun e cea mai importantă masă a zilei. Stiai?

| Catrice a răspuns:

Există o regula mondiala care interzice asta?

| troleibuz explică (pentru Catrice):

Nu. Avem nevoie si de obezi.

| sabin89 a răspuns:

Conform dex, pastă/paste este o substanţă omogenă obţinută prin măcinare etc (pastă de tomate, de ex.). Mai este şi Paşti (sau Paşte) o pâine sfinţită care se servaşte la biserică etc. Mai sunt şi paste făinoase.
La care te referi?

| Sofer a răspuns:

Un meniu ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă am paste făcute, sunt unul din ei laughing Dimineața mănânc orice

| Catalin77945 a răspuns:

Mno si ce pare asa de ciudat? Lasa oamenii sa manance linistiti laughing

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Nu sunt nutriționist și, nu îmi pot da cu părerea referitor la ce ai întrebat mai sus, dar
nu există o regulă și nici, nu e interzis să consumi paste dimineața, oricum mai bine consumi paste dimineața decât să nu consumi nimic

Răspuns utilizator avertizat
| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

Eu mananc la micu dejun salata beouf si am mancat si paste si dulci si sarate

| FreedomAli a răspuns:

Evident ca nu este o idee buna. Chiar dimineata asta mi am inceput o cu o portie de paste. Ideea e ca micul dejun este intra devar cea mai importanta masa, dar nu mancand orice. E important sa iti incepi ziua cu o masa care iti va da energie necesara pentru a te simti bine intreaga zi. De ex. fulgi de ovaz si mai sunt o gramada de idei.