| Baba1088 a întrebat:

Am ales sa pun aceasta intrebare pentru ca sunt foarte ingrijorata, sper ca o sa imi raspunda cineva. Deci eu cu iubitul meu am avut un contact sexual acum 2-3 zile(protejat) si eu sunt foarte precauta cu chestiile astea si il pun sa se spele pe maini si tot ce trebuie mereu, dar azi am remarcat o secretie vaginala maronie si de atunci sunt panicata si plang incontinuu, tin sa precizez ca de duminica pana luni seara am luat antibiotic deoarece sunt racita si ma gandesc ca de la acela, mai ma gandeam ca poate fi si de la ovulatie, dar nu stiu sigur pentru ca nu am menstruatia regulata(mi-a venit pe 15 luna asta si a cam tinut 7 zile, nu stiu daca ajuta la ceva informatia asta). Sunt foarte panicata si imi fac scenarii in minte, oare sa fie si din cauza ca nu am mai avut un contact sexual de mult timp? Imi cer scuze daca am gresit categoria, sunt noua:")

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile intre menstruatii au multe cauze, de la o partida sexuala mai violenta, pana la rana pe colul uterin, chisturi ovariene, fibroame uterine sau chiar tumori.
Ovulatia NU produce sangerare!

Recomand o consultatie la medicul giencolog pentru investigatii!

PS Este exclus sa ai sangerare pentru ca nu ai avut sex de mult timp, ca doar nu erai virgina sa te fii defloart acum.

| just4ubr2015 a răspuns:

Posibil sa ai o infectie vaginala chiar daca ai facut protejat du-te la medic urgent ca nu e bine secretia maro poate insemna si cancer la ovare...

| Baba1088 explică (pentru just4ubr2015):

Sper sa fie asta, am mai patit asta si anul trecut tot dupa niste antibiotice, dar o sa incerc sa merg, iar de cateva ore am si un mic disconfort in zona inferioara a abdomenului. Iti multumesc mult pentru raspuns, m-am mai linistit putin...♡♡