| anonim_4396 a întrebat:

Am ameteli periodice care ma ingrijoreaza rau de tot pentru ca imi pierd echilibrul foarte mult(indeosebi dimineata cand sucesc capul si anume cand sunt cu fata in sus) Ce ar putea fi? Baiat 21 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zNCrys a răspuns:

Ori prinzi un nerv, ori blochezi vreo vena cand intorci capul, chestii de genul.Banui ca iti si trosnesti gatul si restul membrelor dimineata, corect?
Daca o faci cred ca ar fi cel mai bine sa te opresti ca sa nu patesti ceva grav.
Bafta!

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Problema ta poate fi data de o afectiune a urechii interne, a nervului cranian care intervine in controlul echilibrului sau a unor centrii nervosi cu acelasi rol. Ai nevoie de investigatii de specialitate neurologica si ORL pentru diagnostic. http://www.i-medic.ro/boli/vertijul Multa sanatate!

| IMC90 a răspuns:

Tabloul fericit : lipsa de calciu, lipsa de magneziu, anxietate.

tabloul nefericit : tumoare cerebrala laughing

daca nu borasti dimineata si nu ai dureri puternici de cap care nu dau inapoi, cel mai probabil de incadrezi in tabloul 1.

| Archy37 a răspuns:

Multumesc foooooaaaaaaarte mult tuturor pentru opinii! Sa stiti ca m-ati ajutat foarte mult! Sunteti cei mai amabili! O sa tin cont de sfaturile voastre! Fiekare dintre voi are dreptate, am toate simptomele, in afara de borala... rolling on the floor