| RoX_6698 a întrebat:

Am apendicită? Când mă ridic din pat mă ia o durere destul de apăsătoare în partea dreaptă, dar nu foarte jos ca la apendicită. Când pun mâna iarăși mă doare. Când merg mă junghine. Ieri mi-a venit să vomit. În seara asta mă duc la Municipal ca să văd într-adevăr ce este, că dacă nu este apendicită, tot am ceva... Dar totuși mi-este cam frică de operație, nu m-am mai operat niciodată, decât când eram mică de polipi. Risc ceva? Ce o să se întâmple? O să mă doară? Poate să fie și de la probele care le-am dat miercuri la sport că am făcut flotări și am făcut efort? Sunt și cardiacă. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| dianaandra1467 a răspuns:

Așa a pățit și o prietenă de-a mea. Da, din punctul meu de vedere, cred că ai apenticită. nu ai de ce să te sperii, îți vor face anestezie. Te vei simți mult mai bine. Va dura aprox.20-30 de minute. Dar, te avertizez, o să slăbești un pic. SUCCES

| AaNdYy a răspuns:

Du-te la medic si iti va spune el daca ai sau nu.
Nu risti nimic, dupa operatie o sa te simti de 20 de ori mai bine
Nu te doare, deoarece iti face anestezic iar zona aceea nu mai simte nimic pentru cateva ore.
Fa-ti curaj ca nu patesti nimic happy toti trecem peste asta candva.

| Lorena_Bala_1988 a răspuns:

Hmmm ciudat apendicele e de regula in partea stanga nu in dreapta. Medicul iti poate spune cel mai clar.

| RoX_6698 explică (pentru Lorena_Bala_1988):

Cine te-a mințit? laughing

| Lorena_Bala_1988 a răspuns (pentru RoX_6698):

Nu m-a mintit nimeni asa imi aminteam din anatomia corpului. Ti se pare asa de amuzant?

| RoX_6698 explică (pentru Lorena_Bala_1988):

Apendicele este în partea stângă, nu în partea dreaptă.

| Lorena_Bala_1988 a răspuns (pentru RoX_6698):

Te contrazici singura? Lasand la o parte lozalizarea pe harta eu zic sa te duci la doctor.

| Meoww_Cristina_1993 a răspuns:

Nu te speria si eu am trecut recent prin asta, chiar azi implinesc o luna de la operatie si nu am nici o problema. vei avea anestezie totala si nu vei simti nimic. Iti recomand operatie cu laserul deoarece este mult mai usoara, nu te doare asa de tare, recuperarea este mai rapida si cicatricea mult mai mica. Stai calm/a deoarece totul va fi binewinking