| KindduOullie a întrebat:

Am aproape 19 ani si mai am putina gynecomastie. Un urma cu un an aveam un nivel ridicat mai mare si m-am decis sa ma apuc de sala, nu stiu daca acest a dus la scaderea gynecomastiei de exemplu s-a largit pieptul si "boala" nu mai este asa pronuntata, sau varsta a contribuit la acest factor.
As vrea sa stiu daca a mai fost cineva in aceasta situatie si a scapat cu totul de gynecomastie, avand in vedere varsta pe care o am. Am inteles ca aceasta "boala" este cuprinsa intre 13-16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MedLife a răspuns:

Incearca sa nu consuni alimente ce contin estrogen.