| gabytzusev a întrebat:

Am atacuri de panica si in plus am dureri de cap ingrozitoare am stari de ameteala, cateodata am senzatia ca raman fara aer ca ma sufoc, simt ceva greu in piept si in gat si cateodata cand respir simt ceva rece si o usturime in gat, ma impacientez imediat cand ma ia starile de ameteala dupa care imi creste si tensiunea, abia reusesc sa ma controlez, iarasi cand merg pe strada singur imi este frica sa nu cumva sa lesin si sa cad, va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu orice sfaturi ca nu mai stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la un psihiatru. Starea ta psihica este deteriorata si iti afecteaza si corpul.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sper din suflet sa iei hotararea sa mergi la medic, sa iti faca toate analizele necesare. Probabil este necesar sa mergi intai la medicul de familie, sa-i spui cum te simti si ce anume probleme ai, el o sa-ti faca o trimitere la medicul specialist. Problemele tale pot sa apara din cauza a mai multe tipuri de boli. Este necesar ca, pe baza unor analize, sa ti se dea un tratament adecvat. Sper sa te simti mai bine si mergi cat poti de repede la medic.

cristian
| cristian a răspuns:

Cum definesti in stilul tau atacul de panica?
Acesta nu exista decat intr-o imaginatie bolnava.
Tu esti tanar si trebuie sa ai incredere in fortele tale.
Daca ai probleme medicale constatate la doctor trebuie sa urmezi tratamentul prescris.Trebuie sa elimini sarea din alimentatie.
Poti folosi in paralel cu tratamentul dat de doctor si tratament naturist(ceaiuri de paducel flori, frunze, fructe)

| alexmircescu13 a răspuns:

Problema ta este de competenta unui psiholog, ai incredere in ce-ti spun. Daca ti-e jena sa mergi la psiholog ca sa nu afle amicii si sa creada ca esti nebun (sunt idioti care gandesc asa) poti sa mergi in alt oras, unde nu te cunoaste nimeni. Sanatate!

| ganton a răspuns:

Numa in Romania unu' precum cristian, care crede ca atacurile de panica sunt din cauza imaginatiei bolnave si nu o problema serioasa, poate lua expert pe TPU. Romania...

| trista_5619 a răspuns:

Salut gabytzusev, din ceea ce ai scris am inteles ca este foarte grav la tine cu sanatatea. sfatul meu este sa te duci la medic, nu poti primi ajutor de pe TPU, pentru ca nu suntem medici ca sa diagnosticam ce ai. asta nu e o simpla durere de cap pentru care poti sa iei o pastila si-ti trece. te rog, du-te la medic si vezi ce ai si primeste tratament. ok? iti urez insanatosire grabnica! pup dulce.