| Kiki20098 a întrebat:

Am auzit unde ca e dovedit ca daca nu dormi suficient de ingrasi mai repede, este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Elide a răspuns:

Nu la toate persoanele, am o cunoștința care nu dormea deloc nopțile doar ziua și nu se îngrașă deloc, dar mie mi se întâmpla ca sa nu mă odihnesc cum trebuie mai puneam pe mine!

| andrefrancais a răspuns:

Nu.

| AssoX a răspuns:

Doamne...in timpul somnului arzi calorii, deci e normal sa ``slabesti`` dar sa nu te astepti ca daca dormi toata ziua vei da rezultate foarte mari.

| CristianaCrissPinka2002 a răspuns:

Daca nu dormi suficient, nu te ingrasi mai repede. Dar stiu ca daca stai mult in pat o sa te ingrasi

| ionut6709 a răspuns:

Si DA si NU deoarece in timpul somnului creierul se ocupa cu o singura sarcina, controlarea organismului, in timp daca mananci mult si nu dormi suficient vei avea probleme cu digestia si te vei ingrasa, normal ca intr-o saptamana daca nu dormi NU te ingrasi cu 50 KG e insesizabil cu cat iei in greutate dar totusi iei cu 1 gk in circa 3 luni.

| Ssspup a răspuns:

Intr-o mica sau o mai mare măsură, da

| Zzu123 a răspuns:

Sunt multe lucruri care ti se pot intampla daca nu dormi destul, printre care si luarea in greutate(Daca nu dormi suficient, dezechilibrul hormonal va duce la cresterea apetitului si la o lipsa a controlului asupra cantitatii de hrana ingerata.Este adevarat ca arzi mai multe calorii atunci cand esti treaz, insa nu atat de multe pe cat consumi intr-o zi in care esti obosit.)depinde de la caz la caz, cum ti-e organismul