| anonim_4396 a întrebat:

Am avut acum un an toxiinfecție alimentara în vara de la ciocolata și în iarna acelui am am răcit la plami și am luat pastile și iar au ieșit bube pe mine, vad ca de fiecare data când iau castilecum ar fi (nurofen, coldrex etc!) mai mult de trei zile îmi mai iese câte o buba mica dar dispare repede, Când timp o sa îmi mai iasă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Zic că ar fi bine să discuți cu medicul de familie.
Poate că ești ești alergic la una dintre substanțele active ale medicamentului, ori la asocierea acestuia cu alte medicamente ori alimente.
Vorbește cu el, ori de câte ori observi o reacție adversă sau alergie. Se pare că ești foarte sensibil.
Cât timp o să mai fii alergic? Nu o să mai fii, fiindca te va ajuta medicul de familie, iar daca problema il depășește te va trimite la un specialist.
"Cea mai buna metoda de a preveni reactia alergica este identificarea si evitarea alergenului care este cauza aparitiei semnelor si simptomelor."